Blog

Ümraniye Doğalgaz Hizmetlerimizle Kaliteli ve Hızlı Çözümler Sunuyoruz!

İhtiyacınız olan Ümraniye sanayi doğalgaz proje çizimi için ekonomik ve güvenilir hizmet vermekteyiz.

Doğalgaz Nedir Neden Bu Kadar Önemli?

Doğalgaz temelde petrol üretimi yapılırken çıkan bir gazdır ve fosil kaynaklı yanıcı yapıdadır. Renksiz ve havadan daha hafif bir yapıda olduğu bilinmektedir. Günümüzde çok yaygın kullanılmakla beraber, aslında bugünkü kadar yaygınlaşması İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra görülür. Önemi de hem yaşam alanlarında konfor ve kolaylık sağlaması hem de uluslararası ticarette belirleyici bir etken olmasından kaynaklanır.

Sanayi Doğalgaz Proje Çizimi Nedir?

Bilindiği üzere sanayilerde kullanılan cihazlar günlük hayatta kullanılanlara göre daha büyük ve karmaşıktır. Temelde aynı mantık olsa da doğalgaz için de uygulanacak olan proje çiziminde daha fazla hassasiyet gerekmektedir.  Büyük mekanizmayla uyum sağlayacak bir alt yapı kurmak üzere doğru parçaların doğru alanlara yerleşimi sağlanır. Sanayi doğalgaz proje çizimi için hatasız bir şekilde süreç işlemesi gerekir.

Sanayi Doğalgaz Projesini Kim Çizer?

Doğalgaz projesi nerede olursa olsun gelişigüzel yapılmayacak bir işlemdir.  Çünkü mühendislik bilgisi gerektiren önemli hesaplamalara ihtiyaç vardır. Projeden sonra uygulama aşamasına geçileceği için, herhangi bir hata yapılmamasına önem verilmelidir. Doğalgaz projesi, mühendisler ve alanında uzman kişiler tarafından çizilebilir. Yetkilendirilmeyen proje çizim yerlerinden uzak durma, uzun vadede sağlığınız ve güvenliğiniz açısından son derece önemlidir. İGDAŞ, İstanbul’daki doğalgaz projelerinin standartlarını belirleyen ve yetki veren kurum olarak gerekli denetlemeleri yapmaktadır. Bu açıdan İGDAŞ’a bağlı yetkili firmamızdan rahatlıkla hizmet alabilirsiniz. Firmamızda teknik şartname doğrultusunda işlemler yapılmaktadır.

Proje Çizimi Yapılmazsa Ne Olur?

Doğalgaz projesi çizilmezse riskler beraberinde gelir. Ayrıca resmi olmayan bir hizmet demek kaçak oluşumlar girmektedir.  Proje çizimi, en temelde güvenlik ve denetimler için vardır. Ayrıca doğalgaz kullanımının bedelinin ödenmesi için de elektrik su faturalandırma işlemlerindeki gibi gerekliliği bulunur. Elektrik ve su kaçak sistemlerine göre doğal gaz kaçak hatları birçok kişinin canına mal olmuştur. Bu detayı bilerek hareket etmek sizi daha sağlıklı adımlarla hareket ettirecektir. Tüm sorularınız için Ümraniye doğalgaz proje çizimi yapan firmamıza ulaşabilirsiniz.  Ayrıca kombi montaj gibi işlemlerde de hizmet alabilirsiniz.

× WhatsApp Hızlı İletişim