Blog

Ümraniye Doğalgaz Hizmetlerimizle Kaliteli ve Hızlı Çözümler Sunuyoruz!

Sanayi doğalgaz tesisatını oluşturmak için projeye ihtiyaç vardır. İGDAŞ tarafından yetkili firmamıza Ümraniye sanayi doğalgaz proje çizimi için başvuru yapılabilir.

Teknik Şartname ve Önemi

Doğalgaz petrol çıkarılan alanlarda istenmeyen bir gaz olarak oluşmuş ve günümüzde konforlu bir alan sağlamaya fayda etmiştir. Bu gazın güvenli bir şekilde kullanılması ve bir hizmet karşılığı ödeme alınması için mühendisler tarafından oluşturulan bir projeye ihtiyaç vardır.  Hiç doğalgaz tesisatı olmayan bir yapı içerisinde, önce proje çizimi yapılır, daha sonra uygulamaya geçilir. Teknik şartname, oluşturulan projenin gereklilikleri gibi düşünülebilir. Bir format ve belirlenen kurallar doğrultusunda, hangi alanda doğalgaz kurulacaksa gerekli bağlantılar hesaplanır. Tamamen mühendislik gerektiren bir işlemdir. Bir açıdan teorik açıdan güvenilir bir doğalgaz sistemi oluşturulur.

Bir firma teknik şartnameye uygun olmayan şekilde proje çizimi yaparsa ciddi sıkıntılar oluşabilir. Bu nedenle firma seçerken mutlaka İGDAŞ tarafından yetkili bir kuruma başvuru yapılması önerilir. Ayrıca çizimi yapan ekibin uzmanlardan mühendislerden oluşmasına dikkat edilmelidir.  Zaten hatalı bir proje çizimi olursa kurum bunu onaylamayacaktır. Onay verilmesi halinde ise iki gün içinde çizim onayı alınır. Ümraniye sanayi doğalgaz proje çizimi yapan firmamız, tüm süreçten en iyi sonucu almanızı sağlar. Size gereken bilgi başlangıç aşamasında ve sonraki dönemlerde verilir.

Sanayi İçin Doğalgaz Proje Çizimi Farklı mı?

Her doğalgaz tesisatı kullanılacak yere uygun şekilde ayarlanmaktadır. Sanayi tesislerinde de büyük cihazlar bulunur ve enerji akışı için daha büyük bir zemin gerekebilir.  Teknik açıdan bu durum göz önüne alınarak mühendisler projeleri oluşturmaktadır.  Örneğin doğalgaz çıkış vanaları daha büyük olacaktır. Ortam ısısında artış için petek sayısı çok daha fazla olabilir.

Doğalgaz Proje Çizim Fiyatları Ne Kadar?

Mühendislik açıdan gereken tespitler yapıldıktan sonra firmamız tarafından fiyatlandırma belirlenmektedir.  Senelere göre fiyatları belirleyen kurum doğrultusunda proje ücretlendirmesi yapılmaktadır. İstanbul doğalgaz proje fiyatları için ortalama 500-700 lira gibi bir rakam söylenebilir. Değişiklik payı bulunmaktadır. Firmamızda ayrıca ekonomik kombi ücretleri ile kombi montaj işlemlerini de bulabilirsiniz. Bu diğer hizmetlerde gelen talepleri olabilecek en hızlı şekilde sonuçlandırıyoruz.

× WhatsApp Hızlı İletişim