Ümraniye Doğalgaz Açtırma

Ümraniye Doğalgaz Hizmetlerimizle Kaliteli ve Hızlı Çözümler Sunuyoruz!

Ümraniye Doğalgaz Açtırma

ÜMRANİYE DOĞALGAZ HİZMETLERİMİZ

Doğalgaz kullanımının sağlanması için tüm aşamalardan sonra gerekli evrakla birlikte doğalgaz açtırma işlemlerinin İgdaş nezdinde yaptırılması gerekiyor.

Ümraniye doğalgaz açtırma işlemleri için kişilerin bu hizmetten yararlanmak istedikleri şehirdeki yetkili doğalgaz şirketine başvurması gerekiyor. Bu anlamda doğalgaz açtırma prosedüre doğrultusunda bu işlemlerin yaptırılması gerekiyor. Eğer doğalgaz açtırma işlemi daha önce doğalgaz kullanılan bir yer için yapılacak ise aboneliğin kendi üstüne alınması işlemlerinin yapılması gerekiyor. Bunun için o şehirde hizmet sunan firmaların isteyecekleri nüfus cüzdanı, tapu ya da kira sözleşmesi fotokopisi, binaya ait tesisat numarası ile şahsen başvurulması gerekiyor. Eğer doğalgaz açtırmak istenen yer işyeri ise ayriyeten işletmenin kaşesi, vergi levhası fotokopisi,  sicil kaydı ve yetki belgesi fotokopileri isteniyor. Burada unutulmaması gereken nokta ise doğalgazı kullanacak kişi ve kurumun üzerine kayıt yaptırması gerekiyor. Başkası üzerine yapılan kayıtlar yasa dışı olup para cezası uygulanmaktadır.

Güvence Bedeli

Doğalgaz açtırma işlemleri için yasal olarak doğalgaz şirketlerinin herhangi bir zarara uğramaması için yapılan işlemin hangi amaçla yapıldığına göre bir doğalgaz açtırma güvence bedeli belirleniyor. Bu anlamda doğalgaz açtırma işleminin kombi, doğalgaz sobası, merkezi sistem, ocak, şofben ayrı ayrı olabileceği gibi bunarın birkaçı şeklinde de olabiliyor. Güvence bedeli belirlenirken genellikle bir aylık kullanım bedelinde yansıyacak fatura ve hizmet bedeli kadar bir güvence bedeli belirleniyor. Bu güvence bedeli kişiler doğalgazlarını kapattırdıklarında enflasyon oranında hesaplanarak geri iadesi belirlenen süre zarfında yapılıyor. Bu güvence bedeli ise şehirlere göre farklılık gösterebilmek ile birlikte aşırı büyük fiyat farklılıkları bulunmuyor.

Gaz Açma Randevusu

Ümraniye doğalgaz açtırma işlemleri noktasında en son ve en önemli husus gaz açma randevusu alınması noktasında yaşanıyor. Firmamız bu anlamda tüm gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra İGDAŞ’tan gaz açtırmaya yönelik randevu alma işlemini sağlıyor. Randevu günü ve saatinde ise İGDAŞ yetkili mühendisi ve firmamız yetkili mühendisleri bina ya da dairelere gelerek tesisatın uygunluğunu kontrol ediyor. Tesisatınızın İGDAŞ Teknik Şartnamesi doğrultusunda tam uygunluk göstermesi durumunda gaz açma işlemi gerçekleşir ve gaz açma uygunluk belgesinin bir nüshası size verilir. Doğalgaz uygunluk belgesi olmayan hiçbir bina ya da dairede kesinlikle doğalgaz kullanımı olmayacaktır. Sorunsuz bir gaz açma için firma olarak her zaman yanınızdayız!

  • Doğalgaz Açtırma
  • Ümraniye
  • Başar Altan Mühendislik
  • Ücretsiz Keşif
  • Uygun Fiyat Garantisi
  • 7004204
  • Ümraniye Doğalgaz Hizmetlerimiz
HİZMET SATIN AL
× WhatsApp Hızlı İletişim